fbpx
Okruh Kanada a USA,  Západ USA

Salt Lake v květnu 2017

Jako první ráno vyrážíme do Cootonwood canyon, který je kousek za městem. Čím více stoupáme, tím větší je zima, v místě, kde začínají traily už se na stromech drží pár centimetrů sněhu. Jdeme alespoň část trailu, která vede k jezeru, bohužel nás čas tlačí, tak docházíme jen k mostu, kde se stékají 3 různé potoky. Všude o hezky šplouchá a vítr sviští kaňonem.

Jako další zastávku máme naplánovaný Capitol v Salt lake, který připomíná White house ve Washingtonu. Uvnitř je možné vidět i místnost hlavního soudu a parlamentu (house of representatives), kterou spojuje obrovská hlavní hala s kopulí uprostřed. Prostě pecka.

U každého města jsou nejlepší vyhlídky, tak také na jednu míříme. Ensign peak se tyčí hned za capitolem a je z něho vidět na všechny strany. Na jedné straně město, na té druhé slané jezero. Následuje krátká prohlídka města, kde se zastavujeme u hlavní katedrály. U vstupu nás zastavuje pán oblečený celý v bílém s tím, že dovnitř mohou jen členové církve, tak máme tak trochu smůlu.

Obracíme to tedy a raději jedeme do leteckého muzea, které se tak trochu liší od toho, co jsme viděli na Vancouver island. Je asi tak 10x větší a kromě malých letadel vidíme různá legendární letadla jako je Blackbird, Herkules, nebo F16.

Poslední zastávkou ve městě je Antelope island, kde má být plno bizonů a antilop a dalších zvířátek. Nakonec jich tam v porovnání s poslední návštěvou tolik není, ale máme alespoň krásné výhledy na město a jezero.

Večer zastavujeme na Bonnevile salt flats a řešíme, zda budeme pokračovat, nebo zda zůstaneme do rána. Nakonec se rozhodujeme zůstat a vybalejeme stany na parkovišti hned vedle plání. Východ slunce nad Bonnevile salt flats se nedá zapomenout. Naše rozhodnutí bylo správné…

 

13,393 Comments