fbpx
Jižní ostrov,  Marlborough,  Nový Zéland

Letecká show v Blennheim

Každé dva roky během Velikonočního víkendu se v malém městečku Blennheim, na severu jižního ostrova, koná tří denní letecká show Yealands Classic Fighters Airshow 2019. Tato letecká show probíhá nepřerušovaně od roku 2001 a střídá se spolu s leteckou show ve Wanace.

Každý ročník této akce probíhá pod jiným tématem. Tento rok se na novém zélandě slaví 125. výročí, kdy ženy dostaly na Novém Zélandu volební právo. V této souvislosti proto nemohlo i na letecké show chybět téma ženy. Konkrétně ženy, které měly vliv na letectví hlavně v období válek v minulém století. Jinými tématy v minulosti byly například: Severní Afrika, Francie, Italská invaze, druhá světová válka a další.

V průběhu celé akce jsme mohli vidět letadla používané v boji během druhé světové války v podobě Spitfire, Avro Anson, nebo novější v podání známého Venom. Na show nemohla chybět ani akrobatická letadla (Pitts S2), nebo přehlídka Novozélandského letectva v podání stíhaček a helikoptéry v akci. Celý program mužete vidět zde.

Nestačili jsme se za celý den ani trochu nudit. Buď to se něco dělo na obloze, nebo se na zemi odehrávala pozemní bitva. Celý program byl plný od rána do večera a my večer usínali s hlavou v oblacích.

Poslední den nám nakonec show přerušilo počasí. Kvůli silnému dešti byla show kolem dvanácté hodiny zrušená. I tak jsme si ale první dva dny užili a příště bychom jeli znovu.

Fotografie a jiná promo videa můžete sledovat na oficiálních Facebookových stránkách: https://www.facebook.com/classicfightersomaka/
nebo na webových stránkách:
http://www.classicfighters.co.nz/