fbpx
Skotsko,  Stirling a okolí

Loch Lomond & The Trossachs National Park

Conic Hill

Ráno vyrážíme na dlouho očekávaný výlet na Conic Hill v Loch Lomond & The Trossachs National Park.
Conic Hill má nadmořskou výšku 361 m a nahoru se dá dojít za 45 min z městečka Balmaha. Z vrcholu kopce je nádherný výhled na jezero Loch Lomond a okolní hory. Na vrcholu zvládáme během hodiny vystřídat tričko s krátkým rukávem, bundu, pláštěnku a opět bundu. Počasí se tu mění každou chvíli a vytváří nádherné podmínky pro focení.

Výhled z Conic Hill

 

Bracklinn Falls Bridge

Další zastávkou je na doporučení blízkých město Balloch, které nás ale po návštěvě Stirlingu moc nenadchlo. Proto jsme zde využily alespoň služeb místního Mcdonalds a vydali se dál k vodopádům u města Calender (Bracklinn Falls Bridge). Cestou jsme ještě minuli jezero Lake of Menteith, uprostřed kterého je na ostrově zřícenina kostela (Inchmahome Priory). Bohužel ale mají zavřeno, tak děláme jen pár fotek okolí a pokračujeme dál.

Vodopády Bracklinn ale překvapily. Elis navrhla, že bychom nemusely jít jen k vodopádům, ale že bychom si mohly dát celý okruh, který měl něco kolem pěti kilometrů a výhledy stály za to. Kromě vodopádů jsme měli i krásný výhled na okolní louky a nově zalesněné oblasti, kde bylo zřetelné, že stromy byly sázené v řadách.

 

26,852 Comments