fbpx
Srí Lanka

Srí Lanka – Úvod

Trasa na Srí Lance

Srí Lanka, oficiálně Srílanská demokratická socialistická republika, neoficiálně nazývaná jako Cejlon, nebo Perla indického oceánu se nachází jiho-východně od Indického poloostrova. Srí Lanka je známá hlavně pro své nekonečné, zelené čajové plantáže a nádherné, písčité pláže.

My se snažili navštívit během 3 týdnů neznámější kouty ostrova a udělat si tak základní ochutnávku ostrova, která teda stála za to. Celkem jsme najeli něco kolem 1200 km ať už soukromým taxíkem, nebo veřejnou dopravou, jako jsou vlaky, autobusy. Následující mapa ukazuje trasu, kterou jsme objeli. I přes to nám velká část ostrova zůstala skrytá na příští návštěvu.

 

Kdy jsme byli na Srí Lance?

Na Srí Lance jsme byli na přelomu prosince 2016 a ledna 2017.

 

Co je potřeba na Srí lanku?

V první řadě je potřeba zajistit si Víza. Pro vstup na Srí Lanku postačí vyplnit ETA dotazník, který vám zabere pár minut a odpověď přichází v řádech hodin. I přes to nenechávejte vyřízení víza na poslední chvíli. Pro více informací o vízech koukněte na stránky českého ministerstva zahraničí.

 

Jak jsme se dostali na Srí Lanku?

Na Srílanku jsme letěli s Fly Dubai a měli jsme celkem dva přestupy. Jeden v Dubaji, druhý potom na Meldivách. Cestou zpátky jsme vynechali přestup na Maledivách a přestoupili jsme pouze v Dubaji, což byla příjemnější varianta. Letenky nás vyšly na 18 800 CZK na osobu.


Tipy:

  • Na Srí Lance se dá za pár korun přímo na letišti koupit SIM karta se Srí Lanským číslem. To se Vám může hodit při domlouvání s místním ubytováním, řidičem, případně můžete využít data, která si předplatíte.
  • Na Srí Lance si bez povolení místních úřadů nemůžete pronajmout motorku, ani Tuk-Tuk, natož auto. My jsme povolení neřešili a raději si 2x na cca 3 dny pronajali auto s řidičem.
  • Z letiště do hlavního města Colombo se dostanete veřejnou dopravou (autobusy) – po východu z letiště jsme šli stále doleva. Nakonec nám místní poradili. Musíte jen stále tvrdit, že chcete Public transport.
  • Pokud cestujete vlakem, obrňte se trpělivotí. Obzvláště, pokud se potřebujete přepravit vlakem z přeplněného Colomba do Kandy.
  • Pokud se plánujete vydat do centrální části Srí Lanky, nezapomeňte s sebou vzít teplé oblečení. Teploty zde v noci klesají pod bod mrazu a jste rádi, když na ubytování seženete za příplatek přímotop, aby vám nerostly rampouchy u nosu.

 

Pár odkazů:

  • Odkaz na MZV, kde najdete aktuální odkaz na víza: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/sri_lanka/cestovani/visa.html

 

 

12,389 Comments