fbpx
Britská Kolumbie a Alberta,  Kanada,  Okruh Kanada a USA,  Severní Amerika

Kanada a USA podruhé – Úvod

Trasa Kanada+USA

Šup napsat diplomku, udělat státnice a za odměnu si koupit letenku do Kanady. Asi tak vypadal plán, který nakonec vyšel. Přítel, který v Kanadě studoval jeden semestr plánoval po skončení studií menší okruh po Kanadě a severní Americe. Nakonec z tohoto okruhu bylo víc, jak 6 500 mil, tak to jsem si nemohla nechat ujít. Cestovala jsme celá parta a v průběhu cesty nás bylo od 2 do 4 kusů (Petra, Petr, Jakub a Lukáš).

Naše trasa vedla z Vancouver přes Vancouver Island do Kemloops a Kelowny, dále přes Jasper a Banff national park do Calgary a následně jsme přejeli do USA. Nesměli jsme minout Glacier NP, yellowstone NP, Salt lake city, San Francisco, Portland, nebo Seattle.

 

Vízum do Kanady

Do Kanady je potřeba zažádat o vízum eTA, které je dostupné na oficiálních stránkách imigračního úřadu v Kanadě. Vízum je potřeaba předložit už při vstupu do letadla, proto si o něj zažádejte dopředu. Pro více informací koukněte na ministerstvo zahraničí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/kanada/cestovani/visa.html

 

Letenky a samotný let

Letenky jsem nakonec sehnala nejlevnější přes Pelikan.cz. Ceny zpátečních letenek se pohybují mezi 16-18 tisíci. Do Vancouver cesta trvala něco kolem 14 hodin včetně 2h a 30min na přestup v Londýně. Cesta zpátky zabrala nějakých 17 hodin včetně přestupu v Calgary a v Londýně.

Před vstupem do letadla jsem musela prokázat, že mám zažádané vízum a předávala jsem informace o svém prvním pobytu (kontaktní místo). Zároveň se mne dotazovali, co a s kým plánuji dělat v Kanadě. Je dobré si tedy před samotným odjezdem připravit odpověď na tyto otázky.

 

Cestování po Kanadě – Půjčení auta

Na cestování po Kanadě jsme zvolili nejpohodlnější variantu a to auto Dodge Grand Caravan pro 7 osob. Výhodou je, že se nemačkáte v malém autíčku, což je na dlouhých přejezdech velmi nepohodlné a zároveň (když je nejhůř), můžete v autě přespat. Auto vyšlo na 41 dní na něco kolem 1200 USD.

 

Počasí

Počasí v oblasti Britské Kolumbie je hodně ovlivněno nadmořskou výškou, vzdáleností od Pacifického oceánu, ročním obdobím, ale i okolním terénem. Je potřeba počítat s tím, že počasí během dne bude velmi proměnlivé a pokud plánujete delší okruhy, je potřeba si s sebou sbalit vše od tílka, přes zimní bundu až po pláštěnku.

  • Pobřeží a ostrovy – Po celý rok je potřeba počítat s velkým množstvím srážek. Sníh v těchto oblastech není příliš běžný a pokud napadne, nedrží se dlouho.
  • Kemloops a Kelowna- Hory při západním pobřeží působí jako bariéra pro mraky, které přinášení srážky. Oblast za těmito horami je tedy sušší a léta bývají teplejší. Konkrétně oblast Kemloops a Kelowna jsou proslavené jako vinařské oblasti. Teploty jsou zde mnohem vyšší, než v jiných částech Britské Kolumbie.
  • Columbia Mountains a Rockies- V těchto oblastech je potřeba počítat s nízkými teplotami oproti ostatním částem. Na jaře zde denní teploty klesají pod bod mrazu, v létě se pohybují mezi 10-20 °C.
  • Velké planiny- Tato oblast je typická pro dlouhé a chladné zimy a krátká, horká léta s relativně velkým počtem slunečních dnů.

 

Mapa vytipovaných bodů na výlet:

Pár odkazů:

  • Vízum: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/severni_amerika/kanada/cestovani/visa.html
  • Všeobecné informace o Kanadě: https://www.hellobc.com/HelloBC/CMSPages/welcome.aspx

10,474 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.