fbpx
Nový Zéland,  Severní ostrov,  Wellington

Cape Palliser

Než jsme odjeli na Nový Zéland, tak se rodiče báli, abychom nespali sami na pláži, tak jsme je uklidňovali, že na Zélandu na pláži určitě sami nebudeme, že tam s námi budou minimálně lachtani. A proto jsme se vydali na Cape Palliser, nejjižnější cíp serverního ostrova, abychom těm lachtanům popřáli dobrou noc.

 

Kolonie lachtanů

Byli boží

Lachtani se vyskytují převážně na pobřeží jižního ostrova Nového Zélandu. My měli to štěstí vidět je v okolí Wellingtonu (jih severního ostrova) a na východním pobřeží jižního ostrova. Novozélandské kolonie dohromady čítají něco mezi 50-100 tisíci jedinci. Dospělí jedinci mužského pohlaví dorůstají délky až 2m a váhy 185 kg. Ženské pohlaví je drobnější. Dorůstá kolem délky 1,5m a váhy do 70 kg, držíme se proto raději dál od těchto potvůrek. Nechceme je přecijen naštvat.

 

Maják Cape Palliser

Nejdříve si po ránu vyklusat dobrých 150 schodů k majáku, pokochat se výhledem a pak hurá na krátký výběh kolem pláže…. Alespoň taková byla naše představa, když jsme ještě leželi v posteli.

Z výběhu na maják bylo těžké funění, kdy jsme byli rádi, že střídáme do prudkých schodů nohy a na pláži bylo tolik lachtanů, že jsme po kilometru zastavili a kochali se pohledem na ně a zpátky šli jak šneci. I tak se ale ráno náramně povedlo.

 

 

17,754 Comments